güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler
0 7 min 6 ay

Make-A-Wish® Türkiye (Bir Dilek Tut Derneği) Hepsiburada iş birliği ile Yıldızlı Markalar projesini hayata geçiriyor. Bu iş birliğinden elde edilen gelirler güçlü hastalıklarla gayret eden çocuklara umut olacak.

Hayati tehlikesi olan hastalıklarla çaba eden çocuklara yönelik milletlerarası bir oluşum olan Make-A-Wish® Türkiye(Bir Dilek Tut Derneği) pandemi periyodunda hayata geçirdiği yardım projeleri ile dikkatleri üzerine çekti. Hayata geçen yardım işlerinin başarısıyla tüm dünyadaki Make-A-Wish®’ler ortasında da ödüllendirilen Make-A-Wish® Türkiye, son olarak da Türkiye’nin ve bölgesinin başkan e-ticaret platformu Hepsiburada ile manalı bir projeye imza atıyor. Make-A-Wish® Türkiye ve derneğin toplumsal sorumluluk partneri Hepsiburada “Yıldızlı Markalar” projesini hayata geçiriyor.

“Yıldızlı Markalar” projesi kapsamında Hepsiburada, Make-A-Wish® Türkiye için özel bir pazarlama sayfası hazırlayacak. 11 Mart’ta hayata geçecek ve bir sene boyunca yayında kalacak bu sayfada, projenin gayesi ve paydaşları anlatılacak. Ayrıyeten projeye dayanak veren markaların isim ve logoları yıldız içerisinde gösterilecek. Belirtilen yıldız içindeki logo ve isimlere tıklandığında direkt olarak mağazanın kendi profiline yönelecek. Bu alanda mağazanın tüm eserleri gösterilecek. Tıpkı vakitte proje özelinde hazırlanan reklam banner’ı ana sayfada Ayrıcalıklar kutusunun altında gösterimde kalacak. Ayrıyeten takviye olan markalar bu farkındalığa ortak olduklarını, mağazalarında, toplumsal medya hesaplarında ve görsel içeriklerinde Make-A-Wish® Türkiye tanıtımını kullanarak müşterilerine sunabilecek.

Hepsiburada ve Make-A-Wish® Türkiye ile gerçekleştirilen projeye çok sayıda marka da bağışta bulunurak katkıda bulunuyor. Boris Becker, Kığılı, Luis Bien, Damat Tween, Uni Baby, Pinolini, English Home, Skechers, Faik Sönmez, Mariposa, AdL Love my body, Joker Baby, Flo, Eğriçayır Bal, Hich Luxury Concept, Gürmen Group/ Kip, Koçak Gold, Nestle, Perspective, Akkent Lokum, Make-A-Wish® Türkiye’ye bağışta bulunarak projeye katılan birinci markalar oldular. Projenin birinci yıldızlı markalarının yaptığı bağışlarla Türkiye’nin çeşitli kentlerinde tehlikeli hastalıklarla gayret eden birçok çocuğunun dilekleri yerine getirilerek hastalıkla çabalarına katkı sağlanacak.

Hepsiburada “Yıldızlı Markalar” ile tedavi gören çocuklara umut olacak

“Yıldızlı Markalar” projesinde elde edilen gelirlerle Bir Dilek Tut Derneği 3-18 yaşları ortasında, çocukluk çağı kanseri, organ yetmezliği, bağışıklık sisteminin çökmesi üzere güç ve travmatik tedavi süreçleri olan hastalıklar ile uğraş eden çocukların gerçekleşmesini imkansız olarak düşündükleri bir hayali gerçeğe döndürecek. Böylelikle dernek, dilek çocuklarına ve ailelerine memnunluk ve hayata bağlanma gücü vermeyi hedefliyor. Çocuklar sahiden çok sıkıntı ve uzun bir tedavi süreci geçiriyorlar lakin gerçek tedavi ve uygun moral takviyesi sağlanırsa güzelleşip hayatlarına devam ediyorlar. Bir Dilek Tut Derneği de çocuklara sihirli ve memnun anılar yaratarak moral sağlama cephesinde takviye oluyor.

Araştırmalara nazaran, dileği yerine gelen çocukların yüzde 42’si arkadaşlarıyla daha sağlıklı münasebetler kuruyor yüzde 72’sinin güç düzeyi ve canlılığı artıyor, yüzde 64’ünün hayata tutunma isteği artıyor ve yüzde 39’unun tedavi sebebiyle yaşadıkları fizikî dertler azalıyor. Bu yüzden tedavi altındaki tüm çocukların dileklerinin yerine gelmesi çok kritik bir ehemmiyete sahip.

Dileklerinin gerçekleşmesi, çocuklarda hastalığı yenebileceklerine dair umut oluyor

Yapılan takviyelerin kıymetine değinen Bir Dilek Tut (Make-A-Wish® Türkiye) CEO’su Füsun Kuran “Hayati tehlikesi olan hastalıklarla savaşan çocuklar; hayatlarını çok uzun mühlet hastane odaları, hastalığın yan tesirleri, ağır ilaçlar, ağrılar üzere travmatize birçok faktörle birlikte geçiriyorlar. Çocuklarımızın imkansız olarak gördükleri dileklerini gerçekleştirerek amacımız; yaptığımız tüm süreçler ile çocuğa kaybettiği hayal gücünü tekrar kazandırabilmek, hayatında coşku ve umut yaratabilmek, “imkânsız” kavramını zihninden silebilmek. Bunu başardığınızda dilek çocuğu bu imkânsız dileğim gerçekleştiğine nazaran hastalığımı da yenebilirim diye düşünmeye başlıyor. Böylelikle onu hayata bağlıyorsunuz. Bu açıdan toplumsal sorumluluk partnerimiz Hepsiburada’nın bize sağladığı bu takviyesi çok manalı buluyoruz. Hepsiburada sayesinde birçok dilek çocuğumuzun dileğini gerçekleştirerek onların hastalıkla çabasını kazanmasına fırsat sunacağız”.

Hepsiburada Ticari Küme Lideri Memnun Erturan, projeyi şu sözlerle yorumladı: “Hepsiburada olarak aylık 200 milyondan fazla ziyaretçiyi ağırladığımız platformumuzda, Bir Dilek Tut Derneği (Make-A-Wish® Türkiye) ile manalı bir iş birliğine imza atıyoruz. Sıhhatin her şeyden değerli olduğunu bir defa daha anladığımız bu günlerde, Türkiye’nin birçok kentinde çeşitli hastalıklarla gayret eden çocukların tedavi süreçlerine takviye olduğumuz için epeyce memnunuz. Binlerce çocuğun geleceğine dokunan Yıldızlı Markalar projesinde emeği geçen Bir Dilek Tut Derneği ve tüm markalara gönülden teşekkür ederiz. Çalışanlarımıza, iş ortaklarımıza ve içinde yaşadığımız topluma yarar sağlamayı misyon edinen anlayışımızla çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir