güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler
0 6 min 5 ay

Yerli ve küresel teknoloji şirketi Medianova, şirketlere “harika iş yeri” olma seyahatlerinde rehberlik etmeyi ve insan odaklı kurum kültürüyle daha uygun bir dünya inşa etmeyi misyon edinen Great Place to Work® sertifikası almaya hak kazandı. ‘En Yeterli Patron Marka’ adayları ortasına girmeyi başaran Medianova, Great Place to Work® ismini kullanan şirketler ortasına katıldı. Şirket olarak tüm çalışmalarında insan odaklı aksiyonlar alarak çalışanlarına muvaffakiyet seyahatlerinde kesintisiz takviye verdiklerini vurgulayan Medianova CEO’su Serkan Sevim, “Teknoloji ve yeniliklerden heyecan duyan yaratıcı bireylerden oluşan güçlü bir takıma sahibiz. Bugüne kadar insan kaynakları idaresinde ‘insan’ faktörünü daima odak noktamızda tuttuk, Great Place to Work® ismini kullanmaya hak kazanmamızı da insan kaynakları stratejimizin doğruluğunun bir göstergesi olarak yorumluyoruz” dedi.

Medianova, şirketlere “harika iş yeri” olma seyahatlerinde rehberlik etmeyi ve insan odaklı kurum kültürleri ile daha âlâ bir dünya inşa etmeyi misyon edinen Great Place to Work® sertifikası almaya hak kazandı. Great Place to Work® ismini kullanan şirketler ortasına katılan Medianova, insan kaynağına yatırım yapan ‘insan’ odaklı İK stratejileri geliştirmeyi sürdürüyor.

İdare kademesinin güvenilirliği, çalışanların kendilerine hürmet duyulduğunu hissetmesi ve kendilerine her türlü durumda hakkaniyetli bir halde davranılacağını ne derecede bekledikleri ile açıklanabilen “harika iş yeri” kavramı mevcut kurum kültürünü “harika” olarak tanımlamak için gerekli ögeler ortasında yer alıyor. “Harika iş yeri” kriterleri ortasında; çalışanı önemsemek, takdir etmek, ilham vermek, toplumsal paylaşıma inanmak, fırsat eşitliği sağlayarak bayanları desteklemek, çeşitliliğe ve dijital dönüşüme ehemmiyet veren kapsayıcı bir kurum kültürü yaratmak üzere faktörler öne çıkıyor. 30 yıllık bir araştırma geçmişine sahip olan Great Place to Work® modeli, çalışanların 5 boyut üzerinden mevcut kurum kültürü hakkındaki tecrübelerinin ölçümlemesini sağlıyor.

Genç istihdamını destekliyoruz

Great Place to Work® sertifikası almaya hak kazanmanın, birebir vakitte da ‘En Âlâ Patron Marka’ adayları ortasına girmeyi başarmanın kendileri için büyük değer taşıdığını belirten Medianova CEO’su Serkan Sevim, “İK alanında birçok farklı uygulamamız mevcut. Grup ruhumuzu desteklemesi açısından takıma katılacak arkadaşlarımız ismine nitelikli bir yetenek idaresi yürütüyoruz. Bu program sayesinde genç istihdamını ve üniversite öğrencilerini destekleme bahtı yakalıyoruz. Öğrencilik hayatı devam ederken Medianova’da staj yapma bahtı yakalayan öğrencilere bizimle part-time, mezuniyetleri sonrasında ise tam vakitli çalışma seçenekleri sunuyoruz. Tüm staj süreçlerinde makul bir oryantasyon sürecine dahil olan stajyerlerimiz mentorleri ile birlikte meslek seyahatlerinde dayanılmaz bir deneyim kazanmış oluyorlar” diyor.

Bayanın gücüne inanıyoruz

Bayan gücüne inanan bir kurum olduklarının altını çizen Sevim, “Kadın gücüne inanan ve istihdamını birinci dereceden destekleyen bir firmayız. Toplumsal yarar ile takviye olabileceğimiz tüm aktiflikleri yakından takip ediyor ve uygulayıcısı olmaya çalışıyoruz. 8 Mart Dünya Bayanlar Günü’nde çalışanlarımıza gönderdiğimiz kutularda Mor Çatı Bayan Sığınağı Vakfı kitap ayraçlarıyla bayanlarımıza dayanak sağladık. Ayrıyeten, Mardin’de el üretimi sabun üretimi gerçekleştiren bayanlarımızı da destekleyerek toplumsal hayata katılan, üreten bayanlarımızın yanında olduğumuzu bir sefer daha gösterdik. Bu tip projeler içinde yer almayı sürdüreceğiz” dedi.

Pandemi sürecinin iş yapış biçimlerinin değişimi üzerindeki tesirine de değinen Serkan Sevim, “Medianova olarak pandemi sürecinde uzaktan çalışma fırsatı sunarken bu süreçte çalışanlarımızın tüm özel günlerini uzaktan da olsa kıymetli kılmaya ve kutlamaya ihtimam gösteriyoruz. Bu süreç birçok firmanın farklı çalışan motivasyonları arayışına girmesi itibariyle de özel bir periyot, bu nedenle bilhassa takım ruhunu yansıtacak tebrik ve kutlama kapsamlı tüm etkinliklerle çalışanlarımızı ne kadar önemsediğimizi vurgulamaya çalışıyoruz” biçiminde kelamlarını sürdürdü.

Hayat uzunluğu öğrenmeye odaklı kurum kültürü

Ekip ruhuyla gurur duyduklarının altını çizen Sevim, “Çok çalışıyoruz lakin ne vakit duracağımızı da biliyoruz, iş süreçlerinde ulaştığımız başarımızın sırrı da bu istikrarda gizli. Ne kadar çok fikir alışverişinde bulunursak o kadar çok gelişeceğimize inanıyor, farklı bakış açılarının bizi daha yeterli bir şirket yaptığını düşünüyoruz. Hayat uzunluğu öğrenmeye odaklı bir kurum kültürüne sahibiz. Cambly, Udemy, Coursera, Pluralsight, Enocta üzere iş ortaklıklarımızla çalışanlarımızın eğitim faaliyetlerine dayanak oluyoruz. MBA, Ph.D. ve sertifika programlarında da çalışanlarımızı destekleyerek tahsil fiyatlarının bir kısmını karşılıyoruz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir