güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler
0 6 min 5 ay

Teknolojinin süratli bir halde gelişmesi, tehlikeli unsur lojistiği idaresini kolaylaştırıyor ve tüm süreçleri optimize etmeye imkan sağlıyor. Lojistik firmaları ise bu unsurların büyük facialara ya da çevresel kirliliğe yol açmaması ismine süreçlerini ulusal ve milletlerarası standartlara uyarlayarak rekabette öne plana çıkıyor. Tehlikeli unsur lojistiğinde 18 yılı aşkın uzmanlığıyla güvenlik konusunu kırmızı çizgisi olarak gören Dinçer Lojistik, doğabilecek tüm risklere karşı kanun ve yönetmelikler kapsamındaki önlemlere tam uygunluk prensibiyle çalışmalarını sürdürerek dalın dinamiklerini belirliyor.

Tehlikeli unsur lojistiğinde 18 yılı aşkın bir tecrübeyle faaliyet gösteren Dinçer Lojistik; başta kimya bölümü olmak üzere inşaat, boya, zirai ilaç üzere tehlikeli husus sınıfına giren eserlerle çalışan pek çok bölüme hizmet veriyor. Tüm hizmetlerinde üstlendiği büyük sorumluluğun şuuruyla güvenlik konusunu merkezine alan şirket, doğabilecek tüm risklere karşı ulusal ve milletlerarası mevzuatlar çerçevesinde aksiyon alarak tehlikeli husus lojistiği pazarını domine ediyor.

Dinçer Lojistik; tehlikeli husus lojistiğinin esas gerekliliği olan ADR (Tehlikeli Malların Karayolu ile Memleketler arası Nakliyeciliğine Ait Avrupa Anlaşması) standartlarına uygun halde donatılmış 650 adetlik araç filosu, tehlikeli unsur taşıyan şoförlerin alması gereken SRC5 dokümanına sahip uzman şoför takımı, tüm gerekli doküman ve sertifikalara sahip alt yapısı, kapıdan kapıya ADR’li dağıtım ağı ve güvenlik uygulamalarını tüm iş süreçlerinin odağına alan kalite anlayışı ile bölümde isminden sıkça bahsettiriyor. Gerek operasyonel gerekse bu alandaki mevzuat ve prosedüre hâkim yapısıyla ADR’li parsiyel dağıtım hizmetlerinde de öncü pozisyonda olan şirket, Türkiye’nin kimya bölümüne özel ADR’li dağıtım ağına sahip tek firma olma özelliğiyle de rakiplerinden ayrılıyor.

“Güvenlik kırmızı çizgimiz”

ADR yönetmeliğinin bölümdeki hayati kıymetine dikkat çeken Dinçer Lojistik İdare Konseyi Lideri Mustafa Dinçer şu bilgileri veriyor: “ADR, Birleşmiş Milletler İktisat Komitesi teşebbüsüyle 30 Eylül 1957 tarihinde imzalanmış ve 29 Ocak 1968 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Türkiye 2010 yılında ADR’ye fiilen taraf olduğunu açıklamakla birlikte, 24 Ekim 2013’te resmî gazetede yayınlanmış ve 30 Mart 2015’te ise fiili olarak uygulanmaya başlanmıştır. Tehlikeli unsurların insan sıhhatine ve etrafa ziyan vermeden, inançlı ve sistemli biçimde kamuya açık karayolu ile taşınmasını sağlayan bir yönerge olan ADR; taşıma faaliyetinde yer alan gönderici, alıcı, taşıyan, paketleyen, operatör, boşaltan, dolduran, yükleyen üzere tarafların sorumluluk ve yükümlülüklerini de beliriyor. Bu yönetmelik kapsamında Tehlikeli husus lojistiğinde faaliyet gösteren bütün tarafların Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına başvurarak Tehlikeli Unsur Faaliyet Evrakı (TMFB) alma mecburiliği bulunmakta. Dinçer Lojistik olarak kurulduğumuz günden bu yana güvenlik konusunu kırmızı çizgimiz olarak görmekte, ADR standartları kapsamında tüm sorumluluklarımızı azami ölçüde yerine getirmekte ve tüm prosedürleri harfiyen uygulamaktayız. ADR muafiyet, istisna ve kurallarını kullandığımız yazılım alt yapımıza işleyerek, sürecin uçta uca idaresini insan kusurundan arındırarak daha inançlı bir yapıya taşıdık” kelamlarını kaydediyor. Dinçer Lojistik bünyesinde, alanında uzman 7 Tehlikeli Unsur Güvenlik Danışmanı bulunduğunu belirten Mustafa Dinçer, gereksinim duyulması halinde müşterilerine fiyatsız özel tehlikeli unsur danışmanlık hizmeti takviyesi verdiklerinin de altını çiziyor.

Öte yandan Avrupa Kimya Sanayicileri Birliği (CEFIC) tarafından oluşturulan ve kimya sanayine hizmet veren tedarikçileri sağlık, emniyet, etraf ve kalite standartları başlığında kıymetlendiren bir sistem olan SQAS’e (Safety & Quality Assessment System) yönelik birinci kontrolünü 2014 yılında çok yüksek bir puanla tamamlayan Dinçer Lojistik, bu sertifikasyonla kalite standartlarını daima yükselterek güvenilirliğini milletlerarası arenada da kanıtlamış bir şirket olarak öne çıkıyor.

Tehlikeli atıklar imha ediliyor

Dinçer Lojistik, tehlikeli sınıfta yer alan hususların lojistiğinin yanı sıra tehlikeli atıkların imha edilmesi noktasında da faal bir rol üstlenerek yüksek kalite standartlarında atık idare hizmetleri sunuyor. Şirket; Tehlikeli Atıkların Denetimi Yönetmeliği kapsamında gerek operasyonel süreçler sırasında hasarlanan gerekse müşterilerin talepleri uyarınca bertaraf edilmesi istenen eserlerin, ADR kararlarına uygun olarak kontratlı tedarikçilere taşınmasını ve geri kazanım/bertaraf tesislerinde imha edilmesini sağlıyor. Çalışmalarını ebediyen güvenilirlik ve sürdürülebilirlik prensibi ile yürüten Dinçer Lojistik; atık idare hizmetlerini ekonomik, inançlı, insan sıhhatine ziyan vermeden ve etrafa olumsuz tesiri en az olacak halde gerçekleştiriyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir