güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler
0 2 min 6 ay

Mesken dokumacılığı, hazır giysi ve konfeksiyon bölümlerinin öne çıktığı Bursa, son bir yılda e-ticarette kedi kumu satışıyla da rekora imza attı. Trendyol’un datalarına nazaran Ocak 2020’den itibaren Trendyol üzerinden tüm Türkiye’den verilen 600 binin üzerindeki kedi kumu siparişinin üçte ikisini Bursalı satıcılar karşıladı.

Trendyol, Bursa’ya ait satış datalarını açıkladı. Mesken dokuması, hazır giysi ve konfeksiyon eserleri ile tanınan Bursa’da kedi kumu satışı rekor kırdı. Bursa, Ocak 2020’den itibaren Trendyol üzerinden tüm Türkiye’den 600 binin üzerinde verilen kedi kumu siparişinin yüzde 64’ünü tek başına karşıladı. Trendyol’un Bursalı satıcıları toplam 306 bin 509 adet kedi kumu siparişini Türkiye’nin dört bir yanına ulaştırdı.

Bursa, yalnızca kedi kumu ile değil genel pet eserleri satışıyla da dikkat çekti. Toplam 170 bin 368 sipariş ile kedi ve köpek mamaları da Bursa’dan en çok satılan eserler ortasında yer aldı.

Bursa’nın konut dokuması eserlerine ağır talep

Bursa’dan sipariş verilen birinci 10 eser ortasında kentin öne çıktığı mesken dokumacılığı eserleri de yer aldı. Bursalı satıcılar tıpkı devirde 270 bin 242 adet kırlent ve kırlent kılıfı, 104 bin 965 adet runner ve Amerikan servisi, 71 bin 312 adet masa örtüsü siparişini üstlendi.

Trendyol’un datalarına nazaran Bursalı satıcılardan en çok alışveriş yapan kent üç büyük vilayetten sonra Bursa oldu. Bursalı satıcılar, Antalya’dan 194 bin 528 adet, Kocaeli’den 148 bin 245 adet ve Adana’dan 115 bin 526 adet sipariş aldı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir