güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler
0 6 min 5 ay

Objelerin İnterneti pazarında dünya başkanı olan Vodafone, bireylerin dijitalleşmesi gayesiyle 3 yıl evvel sunduğu V-Yaşam akıllı eser ailesinde yeni bir inovasyona imza attı. Çocuk takip, evcil hayvan takip, otomobil takip ve çanta takip işlevlerini tek aygıtta toplayan Vodafone, yeni eseri V-İzci ile kullanıcılara sevdikleri kişi ya da objeleri uzaktan takip ederek inançta olup olmadığını manaya imkânı veriyor.

Türkiye’nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone, bireyleri her an her yerde irtibatta tutma gayesiyle 3 yıl evvel pazara sunduğu V-Yaşam akıllı eser ailesini geliştirmeye devam ediyor. Objelerin İnterneti (IoT) pazarında dünya önderi olan Vodafone, çocuk takip, evcil hayvan takip, otomobil takip ve çanta takip işlevlerini tek aygıtta topladığı yeni inovatif eseri V-İzci’yi pazara sundu. Kullanıcılar; süresiz gerçek vakitli izleme, haritada inançlı bölge oluşturma, sürat takibi, hareket uyarısı, SOS acil durum butonu üzere gelişmiş özelliklere sahip V-İzci ile, hayatta kıymet verdikleri ve sevdikleri herkesin ve her şeyin inançta olduğunu bilmenin iç rahatlığını ve huzurunu yaşayacak.

Vodafone’un ferdi IoT alanında dünya çapında değerli bir oyuncu olduğuna dikkat çeken Vodafone Türkiye Pazarlama Yöneticisi Doğu Kır, şunları söyledi:

“Vodafone olarak, ferdî IoT eserleri sunan, dünyadaki birinci operatörler ortasında yer alıyoruz. Bu alanda inovasyonlara imza atmayı sürdürüyoruz. Yaklaşık 3 yıl evvel, bilhassa kent ve metropollerde yaşayan bireylerin sevdikleri, bedel verdikleri ve önemsedikleri şeylerin güvenliğini sağlama talebinden yola çıkarak V-Yaşam eserlerini tasarladık. Artık de bu eser ailesi içinde sunduğumuz çocuk takip, evcil hayvan takip, otomobil takip ve çanta takip işlevlerini tek bir eserde birleştirerek yeni ve daha kapsamlı bir akıllı takip aygıtı olan V-İzci’yi geliştirdik. ‘Değer verdikleriniz V-İzci ile güvende’ mottosuyla sunduğumuz V-İzci sayesinde, kullanıcılara, hayatta paha verdikleri herkesin ve her şeyin inançta olduğundan emin olma imkânı sağlıyoruz. Vodafone olarak, IoT alanındaki küresel uzmanlığımızı kullanarak müşterilerimizin dijitalleşmeden en yüksek faydayı sağlamasına yardımcı olmayı sürdüreceğiz.”

Çoklu izlemeyle kolay takip

V-İzci, sadece Bluetooth kullanan başka takip aygıtlarından farklı olarak, çoklu izleme teknolojisiyle akıllı telefondan gerçek vakitli olarak her şeyin pozisyonunu görme imkânı veriyor. Uygulamada harita üzerinde inançlı alanlar belirlenip, aygıt bu alanlara girdiğinde yahut bu alanlardan ayrıldığında, kullanıcıya ihtar gönderiliyor. V-İzci’nin takılı olduğu eşyalar hareket etmeye başladığında, kullanıcıya sürat uyarısı iletiliyor ve akıllı telefondaki uygulama aracılığıyla kullanıcı bilgilendiriliyor. Acil durum butonu sayesinde ise aygıt üzerinden takipçilere o anki pozisyonu paylaşma imkânı sunuluyor. Bunlara ek olarak, son 1 yıla kadar aygıtın tüm pozisyonları görülebiliyor.

20 gr tartısı, 29 mm genişliği ve 12 mm yüksekliği ile kullanımı ve taşıması kolay olan V-İzci, klips, çanta, askılık üzere harici aksesuarlarla evcil hayvanlara, çantalara yahut diğer rastgele bir şeye basitçe takılıp kullanılabiliyor.

V-Sim ile uzaktan denetim

V-Yaşam eserlerinde V-Sim ismi verilen bir akıllı sim kart kullanılıyor. Google Play ve Apple Store mağazalarından fiyatsız indirilebilen V-Yaşam taşınabilir uygulaması üzerinden otomatik olarak etkin hale gelen bu kart, hangi objeye bağlanırsa onu akıllı hale getiriyor. V-Yaşam taşınabilir uygulamasıyla kurulabilen V-İzci eseri de içine gömülü halde gelen V-Sim sayesinde kullanıcıları sim kart takma, çıkarma ya da kurma sıkıntısından kurtarıyor. Böylelikle kullanıcılar, sevdikleri kişi ya da objeleri uzaktan takip ederek inançta olup olmadığını anlayabiliyor. V-İzci eserini, Vodafone abonesi olsun olmasın, herkes kullanabiliyor.

V-Yaşam tarifesiyle birlikte alınıyor

Aylık abonelik gerektiren V-İzci eseri, takip aygıtlarına özel içerik ve uygun fiyatlı V-Yaşam Tarifesi ile sınır aktivasyonu sağlanarak kullanılıyor. V-Yaşam Tarifesi, V-İzci’nin çalışmasını karşılayacak kadar internet ve SMS içeriğine sahip bulunuyor. V-İzci aygıtı, Vodafone mağazalarından ya da Vodafone’un V-Yaşam web mağazasından V-Yaşam Tarifesi’ne ek ayda 44 TL’ye 12 ay taksitle satın alınabiliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir